TORUŃ, BYDGOSZCZ, WŁOCŁAWEK, BRODNICA, GRUDZIĄDZ

Okna cienkoramowe i z ukrytym skrzydłem

Zapewnij sobie doskonały widok na ogród i wpuść do środka potężną ilość światła. Zdecyduj się na montaż okien cienkoramowych i z ukrytym skrzydłem. To de facto wielkogabarytowe systemy drzwi przesuwnych, które doskonale sprawdzają się jako alternatywa dla klasycznych, niemobilnych przeszkleń. 

Okna cienkoramowe tylko optycznie powiększają przestrzeń i zapewniają doskonałe oświetlenie. Jednocześnie dają możliwość swobodnego wychodzenia na zewnątrz i delektowania się świeżym powietrzem. Zachowują też wysokie parametry techniczne, więc nie trzeba obawiać się o utratę ciepła, obecność wody we wnętrzu czy głośne hałasy. Z tymi oknami w Twoim domu zapanują błoga cisza i spokój, a rachunki za ogrzewanie wciąż pozostaną na tym samym poziomie.

elegancja, piękno i zaawansowana technologia

aluprof

MB-SKYLINE TYPE R to nowoczesny system drzwi przesuwnych wielkogabarytowych, charakteryzujący się lekkością oraz estetyką. Bazuje na wąskich profilach, dzięki którym konstrukcje zyskują nowoczesny wygląd, zapewniając jednocześnie panoramiczny widok otoczenia domu.

Głównymi cechami charakterystycznymi drzwi MB-SKYLINE TYPE R, które użytkownik może docenić już na pierwszy rzut oka są: całkowicie ukryte profile skrzydła drzwi, wąski słupek oraz płytka ościeżnica. Do przesuwania ogromnych elementów nie potrzeba dużej siły, a mechanizm działa niemal bezszelestnie. Maksymalna wysokość konstrukcji to aż 4 metry, a jeśli zastosujemy siłownik ukryty, to skrzydło ruchome może ważyć nawet 1200 kg. Daje to możliwość projektowania spektakularnych, szklanych ścian. Wykonane na bazie tego systemu drzwi nadają budynkowi wyjątkowego stylu i podnoszą rangę całej inwestycji.

MB-SKYLINE TYPE R DRZWI PRZESUWNE Z UKRYTĄ RAMĄ
MB-86US ST, SI OKNO Z UKRYTYM SKRZYDŁEM
aluprof

MB-86US ST, SI OKNO Z UKRYTYM SKRZYDŁEM

System MB-86US służy do wykonywania różnych typów okien, drzwi balkonowych, wiatrołapów, witryn i konstrukcji przestrzennych, które cechuje bardzo dobra izolacja termiczna i akustyczna oraz wysoka szczelność na wodę i powietrze.

Charakterystyczną cechą konstrukcji jest jej wygląd: profil skrzydła jest ukryty za profilem ościeżnicy, a powierzchnie szyb montowanych w polach otwieranych i stałych leżą na jednej płaszczyźnie. Dzięki temu kwatery otwierane i stałe od strony zewnętrznej wyglądają identycznie.

Głębokość kształtowników okna wynosi: 77 mm (ościeżnica), 80,8 mm (skrzydło). Szerokość ram okien w widoku od strony zewnętrznej zabudowy jest niewielka, dzięki czemu powierzchnia przeszklenia i ilość wpadającego przez nie światła jest maksymalnie powiększona, a konstrukcja stwarza wrażenie smukłej i lekkiej. Zakres grubości możliwych do zastosowania szyb wynosi: w ościeżnicy okna – od 7 do 52 mm, a w skrzydle okna – od 15 do 60 mm. Tak szeroki zakres szklenia pozwala na montaż wszystkich spotykanych na rynku typów szkła dwu- lub trzykomorowego, szyb akustycznych lub antywłamaniowych.

MB-86US ST, SI OKNO Z UKRYTYM SKRZYDŁEM

PARAMETRY TECHNICZNE:

PANORAMAH!

Okna aluminiowe Panoramah! – jakie mają zalety?

Panoramah! oferuje nowoczesne okna aluminiowe, które wyróżniają się niezwykle wąską ramą. Nie zmniejsza ona przeszklonej powierzchni, dzięki czemu do środka wpada wiele światła, a we wnętrzu panuje niezwykła jasność. Efekt jest niesamowity, zwłaszcza w przypadku dużych przeszkleń. Jednak to nie jedyna zaleta stolarki okiennej tej firmy.

  • Pomimo dużej powierzchni, okna charakteryzują się dobrymi parametrami cieplnymi i szczelnościowymi. Pomagają utrzymać ciepło we wnętrzu oraz chronią przed wnikaniem wody do budynku.
  • System dwu- i trzy-szybowy oraz szkło próżniowe doskonale izolują nie tylko przed niekorzystnymi czynnikami atmosferycznymi, ale także hałasami, więc we wnętrzu panuje błoga cisza.
  • Szyby wykazują się dużą wytrzymałością nie tylko na czynniki atmosferyczne, ale także działanie włamywaczy. Dzięki temu zapewniają poczucie bezpieczeństwa

Jedno aluminiowe skrzydło Panoramah! może mieć maksymalną wysokość 9 m. Zamontuj je w domu, a efekt będzie niesamowity!

PANORAMAH!

System panoramah! występuje w kilku wersjach:

ah!60 Performance
PANORAMAH!

ah!60 Performance

System drzwi przesuwnych ah!60 z pakietami szybowymi o grubości 60 mm posiada doskonałe parametry termiczne i akustyczne. Dzięki temu zdaje egzamin nawet w tam, gdzie panuje bardzo zimny klimat. Można z niego projektować cienkoramowe aluminiowe stałe przeszklenia, klasyczne przesuwne drzwi, rozsuwane narożne drzwi tarasowe, drzwi chowane w ścianie, a nawet drzwi z zakrzywionymi płaszczyznami szkła.

PANORAMAH!

ah!38 Flexibility

System cienkoramowych aluminiowych okien i drzwi, w którym można zastosować pakiety szybowe o grubości 38 mm. ah!38 jest przeznaczony do cienkoramowych aluminiowych stałych przeszkleń, przesuwnych drzwi, rozsuwanych narożnych drzwi tarasowych, drzwi chowanych w ścianie, a także okien i drzwi obrotowych i uchylno-rozwieralnych.

ah!38 Flexibility
AH!38 INVISIBLE
PANORAMAH!

ah!38 Invisible

Innowacyjny system cienkoramowych aluminiowych drzwi, w którym stosuje się pakiety szybowe o grubości 38 mm. W wersji ah!38 Invisible szyna systemu przesuwnego jest niemal niewidoczna. Można ukryć ją w podłodze, tworząc próg 0 mm.
W systemie ah!38 Invisible można projektować stałe przeszklenia, klasyczne przesuwne drzwi, rozsuwane narożne drzwi tarasowe, drzwi chowane w ścianie.

PANORAMAH!

ah!38 Tilt Turn

System do projektowania cienkoramowych aluminiowych okien i drzwi w wersji rozwieralnej i uchylno-rozwieralnej, z pakietami szybowymi o grubości 38 mm.
Maksymalna wysokość skrzydła uchylno-rozwieralnego w systemie ah!38 to 2829 mm (maksymalna wysokość skrzydła jest uzależniona od jego szerokości

ah!38 Tilt Turn
ah!38 Pivot
PANORAMAH!

ah!38 Pivot

Wersja ah!38 Pivot, czyli obrotowa, to system cienkoramowych aluminiowych drzwi z pakietami szybowymi o grubości 38 mm.
W systemie ah!38 Invisible można projektować stałe przeszklenia, klasyczne przesuwne drzwi, rozsuwane narożne drzwi tarasowe, drzwi chowane w ścianie.

PANORAMAH!

ah!26 Light

Bardzo lekki system cienkoramowych aluminiowych okien i drzwi ah!26 jest wyposażony w pakiety szybowe o grubości 26 mm. Dzięki dobrym parametrom termicznym i akustycznym, zdaje egzamin w klimacie umiarkowanym. Można z niego projektować cienkoramowe aluminiowe stałe przeszklenia, klasyczne przesuwne drzwi, rozsuwane narożne drzwi tarasowe, drzwi chowane w ścianie.

ah!26 Light
Perła stolarki artystycznej

Okna cienkoramowe i z ukrytym skrzydłem – czym się wyróżniają?

Wybór okien wpływa nie tylko na wygląd domu z zewnątrz, ale także na klimat, jaki panuje we wnętrzu. Jeśli chcesz uzyskać efekt niczym nieograniczonej przestrzeni, w której dom staje się jednością z ogrodem, stolarka okienna z cienką ramą i ukrytym skrzydłem to najlepszy możliwy wybór. Odkryj jej zalety.

Lekki i nowoczesny design

Wąska rama o szerokości zaledwie kilkudziesięciu milimetrów, profil skrzydła ukryty za tym tworzącym ościeżnicę oraz szyby leżące w jednej płaszczyźnie sprawiają, że stolarka okienna jest niemal niewidoczna. Pierwsze skrzypce gra szyba, przez co budynek nabiera lekkości, a okno tylko podkreśla jego nowoczesny charakter. Ponadto cienka konstrukcja profili sprawia, że szyba ma bardzo duże wymiary, a do środka wpada bardzo dużo światła. Brak grubych słupków pozwala uzyskać jednolitą powierzchnię, więc efekt jest niezwykle elegancki.

Panoramiczny widok na otoczenie domu

Okna cienkoramowe z ukrytym skrzydłem mogą mieć bardzo dużą powierzchnię. Np. w ofercie Panoramah dostępne są systemy ze skrzydłami o maksymalnej wielkości do 29 m2. Jedno z oferowanych okien może mieć wysokość nawet 9 m. Ponadto system może składać się aż z 4 torów jezdnych, po których może się poruszać nieograniczona liczba elementów. To sprawia, że okno można zamontować np. na całej długości salonu i uzyskać niezwykły widok na otoczenie domu. Zdecyduj się na te okna, a ogród stanie się naturalnym przedłużeniem salonu. Do tego zyskasz wspaniałą dekorację wnętrza, która zmienia się w zależności od panującej pory roku.

Bezszelestny i płynny mechanizm

Wielkogabarytowe okna, np. marki Aluprof, zostały wyposażone w specjalne mechanizmy, w tym ukryte siłowniki, które ułatwiają przesuwanie skrzydeł. Sprawiają one, że elementy cicho i płynnie suną po szynach. Co ważne, nie trzeba w ich otwieranie wkładać nadmiernego wysiłku. Wystarczy delikatny ruch ręką, aby skrzydło bezszelestnie się przesunęło, można było przekroczyć przez próg i znaleźć się w ogrodzie.

dlaczego warto je wybrać?

Okna, takie jak np. MB-Skyline Type R Aluprof czy Panoramah, pomimo swoich wymiarów, zachowują doskonałe parametry cieplne. Podczas ich produkcji wykorzystano nowoczesne technologie, które - zmniejszają utratę ciepła,
- chronią przed hałasem,
- zapobiegają wnikaniu wody.
Aluminiowa konstrukcja okien jest niezwykle wytrzymała na działanie czynników zewnętrznych.

zebrano - kontakt
Masz pytania? skontaktuj się z nami i dowiedz się więcej

Nie pozwól, żeby cokolwiek ograniczało widok na ogród. Postaw na okna cienkoramowe i z ukrytym skrzydłem, a uzyskasz niesamowity efekt!
Skontaktuj się z nami!